O NÁS

Historie Véčka

new

Divadelní studio „V“ je divadlem malým (naše jeviště má cca 40 m², hlediště je o něco menší) a divadlem mladým. Mladým však pouze věkovým průměrem, který se pohybuje kolem 30 let. Divadlo jako takové však v Brně na Veveří 133 v budově ZUŠ funguje již od roku 1997.

V současné době divadlo opatruje Katka Adamcová Kusá, která vedení souboru převzala v roce 2010 od Jany Glozarové, za jejíhož působení Véčko vzkvétalo od roku 2000.

Soubor Véčka se během jeho působení rozšířil na téměř 40 členů, kdy v mírné přesile je něžné pohlaví.

Spolupracujeme i se ZUŠ v jejichž prostorách sídlíme. Z dramaťáku nám přicházejí čerstvé posily a výtvarka nám pomáhá s tím, co sami neumíme.

Za dobu existence divadla jsme nazkoušeli okolo stovky titulů a toto číslo neustále narůstá. Nejhranějším žánrem jsou u nás pohádky (např. Malá čarodějnice Ottfrieda Preusslera, Vančurův Kubula a Kuba Kubikula, Zlatovláska od Jany Glozarové s hudbou Jiřího Vondráka, Čerův švagr, Rumcajs a Cipísek nebo Křemílek a Vochomůrka od Václava Čtvrtka, Nezbedné pohádky Josefa Lady, Doktorská pohádka Karla Čapka…), ale v repertoáru se objevují i komedie (Saturnin od Z. Jirotky, Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky, Shakespearovo Zkrocení zlé ženy, Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho od L. Smočka…), muzikály („Pravda“ o stvoření světa nebo Princezna a loupežníci od J. Glozarové, Hrátky s čertem podle Jana Drdy apod.) a pro pestrost repertoáru občas i tragédie (např. Euripidova Médeia, Antigona od Jeana Anouilha, S vyloučením veřejnosti od Jean Paul Sartra…), a snad všechny žánry kromě opery, operety a baletu.

Divadlem se neživíme. Hrajeme pro radost a každý z nás má své vlastní zaměstnání nebo školu. Zkoušíme po večerech a ve svém volném čase, ale díky vám, naši diváci, nám to za to rozhodně stojí.

Vedení divadla

new

I když je nás v souboru skoro 40, tak o chod divadla se stará užší vedení, složené z 9 členů.

Stanislav Bárta

Stanislav Bárta

Herec, Režisér

Dlouholetý člen souboru, historik a člen vedení.

Michal Foff

Michal Foff

Herec, Režisér, Autor

Dlouholetý člen souboru, režisér a autor mnoha našich představení. Je členem vedení.

Tomáš Král

Tomáš Král

Herec, Technik

Dlouholetý člen hereckého souboru, technik a člen vedení divadla.

Zuzana Holubcová

Zuzana Holubcová

Herečka

Dlouholetá členka hereckého souboru a vedení divadla.

Katka Adamcová Kusá

Katka Adamcová Kusá

Ředitelka, Herečka, Režisérka, Scénografka, Technik

Dlouholetá herečka, scénografka a současná vedoucí Divadelního studia "V". Ve "Véčku" působí od jeho počátku, tedy od roku 1997.

Petr Adamec

Petr Adamec

Herec, Režisér, Autor, Technik, Kulisák

Dlouholetý herec a technik Divadelního studia "V". Ve véčku působí od roku 1997. Občasný režisér, autor, hudební skladatel a kulisák.

Novinky

new