Naše divadlo

Divadelní studio "V" je divadlem malým (naše jeviště má cca 40 m², hlediště je o něco menší) a divadlem mladým. Mladým však pouze věkovým průměrem, který se pohybuje kolem 30 let. Divadlo jako takové však v Brně na Veveří 133 v budově ZUŠ funguje již od roku 1997.

V současné době divadlo opatruje Katka Adamcová Kusá, která vedení souboru převzala v roce 2010 od Jany Glozarové, za jejíhož působení Véčko vzkvétalo od roku 2000.
Soubor Véčka se během jeho působení rozšířil na téměř 40 členů, kdy v mírné přesile je něžné pohlaví.
Za dobu existence divadla jsme nazkoušeli více než 65 titulů a toto číslo neustále narůstá. Nejhranějším žánrem jsou u nás pohádky (např. Malá čarodějnice Ottfrieda Preusslera, Vančurův Kubula a Kuba Kubikula, Zlatovláska od Jany Glozarové s hudbou Jiřího Vondráka, Čerův švagr, Rumcajs a Cipísek nebo Křemílek a Vochomůrka od Václava Čtvrtka, Nezbedné pohádky Josefa Lady, Doktorská pohádka Karla Čapka…), ale v repertoáru se objevují i komedie (Saturnin od Z. Jirotky, Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky, Shakespearovo Zkrocení zlé ženy, Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho od L. Smočka…), muzikály ("Pravda" o stvoření světa nebo Princezna a loupežníci od J. Glozarové, Hrátky s čertem podle Jana Drdy apod.) a pro pestrost repertoáru občas i tragédie (např. Euripidova Médeia, Antigona od Jeana Anouilha, S vyloučením veřejnosti od Jean Paul Sartra…), a snad všechny žánry kromě opery, operety a baletu.
Nejsme profesionální herci ani zpěváci a divadlo hrajeme jen pro radost a Vaše pobavení. Každý z nás má své vlastní zaměstnání nebo školu, zkoušíme po večerech a ve svém volném čase, ale za Váš smích a potlesk to rozhodně stojí.